Konkursy 2013/2014

13 czerwca 2014

w Prywatnej Szkole „Sigma” we Wrocławiu odbyła się I Edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej SIGMA - FACTOR 2014.

W konkursie wzięły udział uczennice klasy VI b: Paulina Bekas oraz Julia Zaremba. Zaśpiewały piosenki zespołu „One Direction”. Konkurencja była duża. Oglądałyśmy występy wielu utalentowanych muzycznie uczniów i uczennic. Wykonanie piosenek oceniali m. in.: p. Adrianna Styrcz (finalistka X-Factor) oraz p. Tomasz Środa (wokalista rockowy, nauczyciel języka angielskiego). Patronatem konkursu było Radio LUZ.

Julia Zaremba zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!!!

II Międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego dla szkół podstawowych

26 kwietnia 2014 w ZSP Nr 7 przy ul. Koszykarskiej odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Anglojęzycznej oraz Niemieckojęzycznej Literatury Dziecięcej.

W konkursie wzięła udział Patrycja Targosz z klasy IV a oraz Wojciech Mulka z klasy VI b. Patrycja recytując wiersz pt. „Play with Rainbow” Syed Karim wykazała się doskonałą wymową angielską. Wojtek deklamując wiersz pt: "Rumpelkammer” Hansa Stempela zrobił wrażenie na wszystkich uczestnikach bogactwem rekwizytów.

14 marca 2014 w Gimnazjum Nr 5 odbył się

Międzyszkolny Konkurs Recytacji w Języku Angielskim

Uczennica klasy VI b Martyna Bulanda recytowała wiersz pt. „My childhood garden”

Danielle Eager.Martynka zaprezentowała się w oryginalnym „babcinym” stroju.

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1945.
Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”

Rok szkolny 2013/2014

Wyniki uczniów uzyskane na etapie wojewódzkim

Wojciech Mulka i Maciej Wajda uczniowie klasy VI b uzyskali tytuły laureatów na etapie wojewódzkim XIX edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej"