Niebieska wstążka dla drzew we Wrocławiu

W ramach akcji „Cały Wrocław czyta”

Projekt ekologiczny w ramach akcji „Cały Wrocław czyta”

Wzmocnienie świadomości o bezcennej roli drzew w ekosystemie miejskim. Szkoły i przedszkola tworzą savoir-vivre dla drzew, otaczają drzewa niebieskimi wstęgami z napisami: Dla ciebie walczę ze smogiem, produkuję dla ciebie tlen, dzięki mnie żyjesz.

Realizacja i współpraca: WCDN, Biuro Ochrony Przyrody i Klimatu,

Wydawnictwo „Otwarte”, akcja społeczna „Niebieska wstążka dla drzew”.

Placówki realizujące projekt:

Przedszkole nr 71, Szkoła Podstawowa nr 29, Szkoła Podstawowa nr 96, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, Przedszkole nr 51, Szkoła Podstawowa nr 82, Szkoła Podstawowa nr 61, Szkoła Podstawowa nr 50, Przedszkole nr 20, Szkoła Podstawowa nr 47, Zespół Szkół nr 6, Przedszkole nr 141, Polsko- Niemiecka Szkoła Podstawowa, Przedszkole nr 77, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3.

Informacje o projekcie można znaleźć na fb „Cały Wrocław czyta” - grupa: Niebieska wstążka dla drzew we Wrocławiu”

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Książki naszych marzeń”!

Program „Książki naszych marzeń” realizowany będzie w roku szkolnym 2015/2016. Umożliwi zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich zainteresowań czytelniczych. Za pieniądze z programu będziemy kupować książki, które nie są podręcznikami. Książki te będą wybierane przez uczniów, ponieważ mają to być lektury, którymi autentycznie dzieci są  zainteresowane.

Lista najlepszych książek dla dzieci