W roku szkolnym 2018/2019 realizujemy dwa projekty:

My country’s history (X 2018 - V 2019)

Projekt ten trwać będzie przez cały rok szkolny, czyli od października 2018 do początku maja 2019 roku.  W tym czasie będziemy współpracować ze szkołami z dwóch krajów europejskich: Turcją i Albanią. W projekcie biorą udział uczniowie klas piątych i ósmej naszej szkoły.

Wg przygotowanego planu przedstawimy następujące tematy:

• Przedstawiamy się
  • Nasze tradycje świąt Bożego Narodzenia
  • Nasze miasto / Nasz kraj
  • Historyczne obiekty
  • Wydarzenia kulturalne
  • Ciekawostki etnograficzne i historyczne

Powyższe tematy zostaną przygotowane jako prezentacje w programie Power Point, krótkie filmy lub e-maile, planujemy również wykorzystywać przestrzeń TwinSpace.

W I semestrze nasi uczniowie przedstawili się kolegom z partnerskich krajów, wysłaliśmy sobie kartki świąteczne (prezentowane na wystawie szkolnej) oraz przygotowaliśmy prezentację o Polsce i Wrocławiu.

Już niedługo pokażemy, jak pracujemy nad przygotowaniem prezentacji krótkiej historii naszego miasta i ważnych obiektów zabytkowych.

Let me show you my world (X 2018 - V 2019)

Projekt ten trwać będzie przez cały rok szkolny, czyli od października 2018 do początku maja 2019 roku.  W tym czasie będziemy współpracować ze szkołą z Niemiec. W projekcie biorą udział uczniowie klas piątych naszej szkoły.

Wg przygotowanego planu przedstawimy następujące tematy:

• Przedstawiamy się
  • Nasze tradycje świąt Bożego Narodzenia
  • Nasza szkoła
  • Moja mała ojczyzna
  • Moje życie codzienne

Powyższe tematy zostaną przygotowane jako prezentacje w programie Power Point, krótkie filmy lub e-maile, planujemy również wykorzystywać przestrzeń TwinSpace oraz korzystać z poczty tradycyjnej.

W I semestrze zaprezentowaliśmy się sobie wzajemnie (nasi uczniowie pisali tradycyjne listy o sobie), wysłaliśmy sobie również kartki świąteczne, które zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Koordynator projektu: Monika Kozakiewicz