02 października 2016 10:06 | Aktualności

EUROPEJSKIE DNI JĘZYKÓW OBCYCH 2016

Jak co roku w naszej szkole odbywały się obchody Europejskich Dni Języków Obcych. W tym roku świętowaliśmy razem z różnymi krajami Europy – a hasłem przewodnim było: „Zwiedzamy Europę autostopem”.

Zmiana ta wynikała z projektu eTwinning „European Day of Languages”, w który zaangażowani byli głównie uczniowie klas czwartych. Przez cały wrzesień przygotowywaliśmy prace, którymi wymieniliśmy się z rówieśnikami z 20 krajów europejskich.

Podsumowaniem tego projektu była prezentacja kilku krajów partnerskich projektu: Turcji, Chorwacji, Włoch, Hiszpanii oraz Grecji, podczas której każda klasa przedstawiła flagę wylosowanego wcześniej kraju, jego położenie oraz kilka ciekawostek. Najciekawsza dla uczniów okazała się krótka „lekcja” języka danego kraju. Na zakończenie odbył się krótki quiz wiedzy o danym kraju.

Wszystkie klasy wykazały się dużą kreatywnością i pomysłem na ciekawe przedstawienie kraju oraz olbrzymim zaangażowaniem.

Podsumowując wygrała klasa IVb, II miejsce zdobyła klasa VIb, a trzecie klasa IVa.

Wszystkim gratulujemy!!!!!

Anna Maciejewska