20 stycznia 2017 10:05 | Aktualności

Figle z zapałkami

14 grudnia odwiedzili nas uczniowie klas piątych ze szkół podstawowych nr 85 i 99. Wspólnie z naszymi piątoklasistami uczestniczyli w konkursie Figle z zapałkami. Dobrani w pary uczniowie mieli za zadanie tak przełożyć zapałki, aby utworzone równanie było prawdziwe i aby powstała wskazana liczba figur geometrycznych. Najtrudniejsze okazały się dwa zadania - z wisienką, która powinna znaleźć się poza kieliszkiem oraz z kwadratem, który należało utworzyć z czterech ułożonych w kształcie krzyża zapałek. Najlepiej z zapałczanymi łamigłówkami poradziły sobie Magda i Amelia z SP 85, drugie miejsce zajęli Amelka i Nikola z SP 96 oraz Kasia i Kamil z SP 99. Na najniższym stopniu podium stanęli Adrian i Piotr z SP 96 oraz Marceli i Maciek z SP 85.

Gratulujemy laureatom!

Bożena Troczyńska