04 lutego 2017 17:53 | Aktualności

Wieczór z Harrym Potterem

Przez cały styczeń uczniowie naszej szkoły rozwiązywali czytelnicze zagadki związane z Harrym Potterem i innymi książkami dla młodzieży. Nagrodą dla zwycięzców było zaproszenie do Hogwartu (oddział zamiejscowy we Wrocławiu) na zimowy kurs magii i czarodziejstwa.
Dwudziestu szczęśliwców stawiło się w piątkowy wieczór przed bramą szkoły. Wzięli udział w Ceremonii Przydziału poprowadzonej przez Szanowną Dyrektor Profesor McCzepielgall. Dzięki świstoklikowi młodzi adepci sztuk magicznych przenieśli się na ul. Pokątną, na której czekało na nich wiele wyzwań i niebezpieczeństw. Na szczęście zdrowy rozsądek, odwaga i zaklęcie Lumos pozwoliły im pokonać trudy i zaprowadziły wprost do sali eliksirów. Uczniowie wykazali się także wiedzą o fantastycznych zwierzętach i ziołach, doskonale opanowali zaklęcia Riddikulus oraz Expecto patronum. Dzięki owocnej współpracy drużyn obyło się bez ofiar, zaś pierwszoroczni zyskali wiedzę niezbędną do przeżycia w mrocznym świecie czarodziejów.
Zakończeniem zmagań był Wielki Turniej Quidditcha, prowadzony przez zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Voldemorta, znanego również jako Profesor McKamiongall. Złoty puchar zdobyła drużyna Puchonów prowadzona przez Profesor McHartmangall.
Zmagania domów wygrały Krukonki pod opieką Profesor McKrzemieńgall. Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Profesor McGrochalgall za uwiecznienie zmagań na fotografiach. Ewa Hartman

Wieczor z Harrym Potterem