Tutaj powinien być opis

Bezpieczne wakacje

Wraz z KP Wrocław Rakowiec przypominamy Wam zasady bezpiecznego spędzania wakacji. A może ktoś ma ochotę na mały konkurs? 

Wracajcie do nas zdrowi i bezpieczni!

 

Wielu z nas także skorzysta z aktywności fizycznej i czas wakacyjny spędzi nad wodą. Nie pozwólmy jednak na to, aby zbytnia beztroska sprawiła, że zapomnimy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności, odpowiedzialni jesteśmy za bezpieczeństwo swoje i innych.

Policjanci po raz kolejny przypominają i apelują:


⦁ Nigdy nie wchodźmy do wody i nie pływajmy po spożyciu alkoholu.
⦁ Nie pływajmy żaglówkami, łódkami, czy kajakami będąc pod wpływem alkoholu, czy innych środków działających podobnie do alkoholu – za naruszenie tego zakazu grozi nam m.in. kara grzywny, ponadto jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych, jak i dla innych amatorów wodnych atrakcji.
⦁ Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich. Jeśli chcemy wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyńmy asekurowani przez łódź lub załóżmy bojkę na szelkach.
⦁ Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.
⦁ Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło.
⦁ Pływając żaglówkami, łódkami czy kajakami pamiętajmy o założeniu kapoka.
⦁ Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod stałą opieką dorosłych.
⦁ Zażywając kąpieli słonecznych nad wodą zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, to zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to zaalarmujmy natychmiast inne osoby lub właściwe służby.
⦁ Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody zmoczmy nią klatkę piersiową, szyję, kark i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego.
⦁ Nie wolno pływać na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych.
⦁ Uważajmy na „dzikie kąpieliska”, nierzadko mają nieznane dno i głębokość.

PAMIĘTAJMY!
Bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik wodny.