Wrocławskie ferie

W tym roku ferie dla wszystkich województw odbędą się w jednym terminie. Wrocławskie Ferie to przygotowane przez miasto różne propozycje zajęć online. Wszystkie informacje znajdują się na stronie miasta - Ferie w mieście online.

Wybrane atrakcje:

1. Palcem po mapie – poznajemy miasta partnerskie. Cykl krótkich, kilkuminutowych filmów przesłanych przez miasta partnerskie. Polski lektor opowiada w nim o mieście, a w dołączonym materiale dzieci z miast partnerskich, uczą widzów kilku podstawowych zwrotów w swoim języku ojczystym: dzień dobry, do widzenia, jak się masz, dobrze cię widzieć.

2. Konkurs plastyczny skierowany do dzieci i ich rodziców, będący zachętą do wspólnych spacerów i wyśledzenia wrocławskich pomników, niekoniecznie tych najbardziej znanych, rozpoznawalnych. Tematem konkursu jest pomnikowa podróż, zatem - kierując się wyobraźnią – oderwijmy na chwilę figury od cokołów i gruntu, wybierzmy nową lokalizację dla naszych bohaterów, przenieśmy w inną scenerię, zmieńmy im otoczenie i towarzystwo, zafundujmy nawet zagraniczną wycieczkę. Technika artystycznego collage’u - bo taką proponujemy – pozwoli na kreatywne zrewitalizowanie, ubieranie, przebieranie oraz dodawanie ciekawych atrybutów dotychczas istniejącym pomnikom.

Na podpisane (imię i nazwisko autora, adres i numer telefonu proszę dołączyć na osobnej kartce) prace
w formacie A3 i wykonane techniką collage czekamy od 04 do 18 stycznia 2021 w siedzibie Wydziału Promocji Miasta i Turystyki. Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu będzie ekspozycja prac na wystawie plenerowej zlokalizowanej w centrum Wrocławia, a dla wyróżnionych artystów upominki.

3. Warsztaty kulinarne - pierwsze kroki w kuchni. Nastolatki gotują z Master Chefami: Julką Cymbaluk i Mateuszem Zielonką. Lekcje będą odbywały się w miejskich mediach społecznościowych. Proponujemy 7 odcinków z łatwymi do przygotowania potrawami np. na śniadanie, obiad, kolacja, deser

4. Kurs Python i Kurs Zaginiony pasażer Titanica - podstawy sztucznej inteligencji. Kurs Python ma charakter formalny, który może uczniom przypominać sposób prowadzenia do tego co mają w szkole. Kurs “Zaginiony pasażer Titanica - Podstawy sztucznej inteligencji” jest kursem fabularyzowanym wykorzystującym dla lepszego przekazu wiedzy storytelling. Pokazuje podstawy pracy z danymi i wykorzystanie podstaw sztucznej inteligencji.

5. Gra miejska w podobnej konwencji jak ta rozgrywana podczas festiwalu krasnali. Gra odbywa się w określonym przedziale czasowym (przez całe ferie) uczestnicy grają, kiedy chcą. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie zadań wskazanych na karcie do gry wraz z zadaniem głównym. Do pobrania i samodzielnego wydrukowania są pliki z mapą i zadaniami. Wśród osób, które prześlą prawidłowe odpowiedzi oraz załączą zdjęcie z trasy, zostaną wylosowane krasnalowe nagrody. Link do szczegółów wydarzenia:

6. Rytmika i muzyka z Alicją Janosz. Zajęcia rytmiczne i umuzykalniające (zróbmy instrumenty z tego, co mamy pod ręką), wspólne granie i śpiewanie z wokalistką, gimnastyka buzi i języka.

7. Warsztaty artystyczne i zajęcia przygotowane przez Fundację Hobbit: Taniec żeglarski w praktyce „Matelot” – podstawowe kroki i muzyka do ćwiczeń, ćwiczenia z krzesłem, makrama

8. Pomysły na jednodniowe wycieczki - Monika Bronowicka, autorka bloga podróżniczego
http://www.dolnyslaskdlauli.pl/ pomysły na jednodniowe rodzinne wycieczki poza miasto lub w mieście w miejsca mniej znane i mniej odwiedzane. Wycieczki będą połączone z zadaniami i zgadywankami do rozwiązania.

9. Spotkania z psychologiem w ramach ferii dostępny będzie także cykl spotkań z psychologiem poświęconych tematyce rodzicielstwa w tych trudnych czasach, spotkanie live na naszym miejskim kanale facebook oraz youtube. Spotkania mają pomóc w odpowiedzi na pytania: Jak w tym czasie zatroszczyć się o siebie w roli rodzica? Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami? Jak zadbać o potrzeby swoich dzieci nie pomijając jednocześnie własnych potrzeb?

Wszelkie informacje będzie można znaleźć na stronie www.wroclaw.pl, na Facebooku w wydarzeniu #WrocławskieFerie online https://www.facebook.com/events/232617964907841/ oraz pod hashtagiem #WrocławskieFerie